Bylinné čaje / Výroba čajů - Bylinné čaje a směsi

Výroba čajů

Léčivá řada bylinných čajů se u nás vyrábí od roku 2000. Za tuto dobu pomohla, dle reakcí od zákazníků , které dostávám, spoustě nemocných.

Hlavním kritériem je výběr dodávaných bylinek,které používáme. V současné době spolupracujem s dodavatelem z Vysočiny a s dodávanýma drogama jsme velmi spokojeny.

Co se týká receptur ty jsou pořád stejné od začátku vzniku firmy, jsou převzaty od bylinkářských kapacit.

Některé z nich jsem upravila dle svých zkušeností např. Žaludeční ... základním složením měl velmi hořkou svíravou chuť, takže jsem pelyněk pravý nahradila pelyňkem černobýlem, účinek zůstal stejný, ale hořkost jsem eliminovala. Nebo další příklad - v tomto roce jsme formou testu, přidali do některých směsí rakytník řešetlákový.

U některých z nich zůstal, pro výraznou přidanou hodnotu, např. Nachlazení, Průdušky, Ženská a např. u Žlučníku ohledně účinosti byla reakce pozitivní, ale nepříznivě ovlivnil chuť, tak jsme se vrátili k původní receptuře.

A nyní k vlastní výrobě ...

Dle receptury se odváží bylinky, zamíchají se a plní do sáčku. Označí se etiketami a může k Vám na stůl.

Snažíme se při výrobě přidávat i lásku s jakou naše království máme.

V naší provozovně je velmi pozitivní energie, toto necítím jen já a ostatní pracovníci, ale potvrzují mě to i kontroly, které u nás byli nebo obchodní partněři, které jsem pozvali na návštěvu.

V tomto já vidím rozdíl mezi menší a velkou firmou, menší podnikatelé (nejen u čajů) - pokud to dělají opravdu rádi, vkládají do výroby i kus srdce, u velkoprovozů - pro toto není místo.